Тканина фліс — що це, склад, властивості, переваги та недоліки

Тканина фліс — що це, склад, властивості, переваги та недоліки

Що таке фліс?

Фліс — це високотехнологічна тканина, створена для теплоізоляції та комфорту в холодні умови. Спочатку цей матеріал розробляли для використання в спортивному одязі. Проте завдяки своїм характеристикам, тканина є невіддільним атрибутом військового одягу для сучасного військовослужбовця та людей, яким близька армійська сфера.

Склад і властивості флісу

З чого ж складається фліс? Тканина виробляється із синтетичних матеріалів, таких як поліестер. Його особливістю є щільне переплетення волокон, що створює безліч повітряних кишень. Це дає змогу тканині утримувати тепло, але водночас забезпечувати повноцінну циркуляцію повітря.

До особливостей флісу належать:

 1. Теплоізоляція. Фліс забезпечує відмінну теплоізоляцію, зберігаючи тепло тіла навіть в умовах екстремально низьких температур.
 2. Вентиляція. Повітропроникність матеріалу дає змогу уникати перегріву та зайвої пітливості.
 3. Легкість. Сам по собі фліс є легким матеріалом, що робить його ідеальним для активного використання.
 4. Швидке висихання. Тканина швидко вбирає вологу і швидко сохне, що важливо в умовах підвищеної фізичної активності.

Варто зазначити, що хороший товар з флісового матеріалу можна придбати в нашому інтернет-магазині військового спорядження.

Види флісу

На сьогодні існує кілька типів матеріалу, кожен з яких має свої особливості:

 • мікрофліс — цей вид флісу має найменші волокна, що надає йому м’якості та ніжності. Його часто використовують у білизні та нижньому шарі одягу;
 • поларфліс — має більші волокна, що робить його міцнішим і зносостійким. Найчастіше його використовують у структурі верхнього одягу і для активного відпочинку.

Переваги та недоліки флісу

Плюси

 1. Тепло і комфорт. Фліс забезпечує високу теплоізоляцію при мінімальній вазі, що ідеально підходить під використання в холодних умовах.
 2. Довговічність. Матеріал має гарну зносостійкість, що дозволяє йому служити довгі роки.
 3. Циркуляція повітря. Завдяки своїй унікальній структурі фліс здатний нівелювати моменти надмірного потовиділення, запобігаючи перегріванню тіла під ним.
 4. Швидка сушка. В умовах підвищеної активності та високих температур фліс здатний швидко висихати після промокання, що забезпечує додатковий комфорт.

Мінуси

 1. Не вбирає вологу. Фліс не є найбільш слушним матеріалом для дощової погоди, оскільки тканина не здатна повноцінно поглинати воду.
 2. Не підходить для сильного вітру. В умовах потужних рвучких вітрів фліс може бути неефективним, адже матеріал не володіє хорошим захистом від проникнення повітря.

Догляд за флісовими виробами

У плані догляду сам по собі матеріал не надто вибагливий, проте багато хто ставить одне й те саме запитання: як правильно прати вироби з флісу, щоб їх не зіпсувати? Флісові речі рекомендується прати в теплій воді з м’яким мийним засобом. Уникайте використання відбілювачів і сушіння на сильній спеці, щоб зберегти всі необхідні якості виробів з флісу протягом багатьох років служби.

тимчасово 
не приймаємо замовлення

Але скоро ми відновимо роботу

Залиште ваш email і ми сповістимо вас про відкриття