Догляд за зброєю: основні правила і чим чистити?

Догляд за зброєю: основні правила і чим чистити?

Зброя — це засіб ведення вогню, що вимагає особливого підходу в зберіганні та експлуатації. Від її стану залежить не тільки ефективність стрільби, а й безпека користувача. У цій статті ми розглянемо основні принципи догляду за такими виробами, правила чищення і змащення зброї, а також поділимося порадами щодо зберігання.

Чому потрібне очищення і догляд за зброєю?

Як і будь-який інший предмет амуніції, зброя потребує постійного догляду. Регулярне чищення і змащення є невіддільною частиною її обслуговування. Причини важливості цього процесу численні:

 1. Підтримка експлуатаційних характеристик. Очищена і змащена зброя працює надійніше й ефективніше. Відсутність чищення може призвести до заїдання і несправностей.
 2. Продовження терміну служби. Регулярний догляд допомагає запобігти корозії та зносу, що, своєю чергою, продовжує термін служби озброєння.
 3. Безпека. Чисте озброєння безпечне у використанні. На жаль, застряглі уламки або бруд нерідко стають причиною нещасних випадків.
 4. Підтримка зовнішнього вигляду. Регулярне чищення зберігає привабливий зовнішній вигляд знаряддя, що також є важливим аспектом для багатьох власників.

Пам’ятайте — для підтримання належних експлуатаційних характеристик виробу, слід використовувати тільки спеціалізовані аксесуари для зброї. Придбати їх можна в спеціалізованих військових магазинах.

Основні правила догляду за зброєю

Чищення зброї має проводитися за певними правилами. Їх дотримання допоможе зберегти якості знаряддя на довгий час. Нижче наведемо рекомендації, яких варто дотримуватися:

 • частота — зброю слід чистити після кожної стрільби. За відсутності експлуатації необхідно проводити очищення і змащування один раз на 1-2 місяці;
 • правильні засоби — для очищення і змащення використовуйте спеціальні засоби, призначені для цієї мети. Піна для чищення зброї видалить зі ствола пороховий нагар і мідні відкладення. Не використовуйте звичайні оливи або мастила, оскільки вони можуть завдати шкоди механізмам. Припустимо застосовувати тільки спеціальне масло для чищення зброї, яке прибирає відкладення і залишки старого мастила;
 • ретельність — проводьте очищення ретельно й уважно, приділяючи увагу важкодоступним місцям і механізмам;
 • перевірка перед використанням — перед кожною стрільбою зброя має бути оглянута і перевірена на наявність пошкоджень або несправностей. Таким чином ви дбаєте про власну безпеку та захищеність людей з оточення.

У разі якщо ви не плануєте використовувати рушницю або пістолет найближчим часом, її необхідно законсервувати, обробивши спеціальними засобами та помістивши в темне і прохолодне місце.

Коли потрібно чистити зброю?

Чищення зброї рекомендується проводити після кожної стрільби. Це правило, якого завжди потрібно дотримуватися, щоб уникнути псування виробу і запобігти нещасним випадкам.

Якщо пістолет або рушниця впала в пісок, бруд або воду, необхідно повністю розібрати її й почистити кожен гвинтик. Оскільки наявність найменшого листочка або піщинки у стволі може призвести до травматизації користувача.

Якщо рушницю не використовували, чистка має проводитися приблизно раз на місяць, навіть якщо вона перебуває у сховищі. Правильна консервація дозволяє виробу зберігати свої характеристики в період тривалого невикористання.

Чим проводити чистку зброї?

Як правило, набір для чищення зброї містить:

 • щітки та йоржики для нанесення мастила, видалення твердих відкладень;
 • серветки й ганчір’я для протирання, видалення залишків бруду;
 • шомпол застосовується для чищення патронника та інших компонентів;
 • мазі та гелі використовуються для змащування ствола, а також інших частин;
 • засоби для видалення нагару, відкладень та іржі.

Залежно від типу озброєння, комплекти для очищення можуть різнитися між собою. Існують набори для догляду за пістолетом, гладкоствольною, нарізною і пневматичною зброєю. Для кожного з типів необхідний свій комплект.

Підібрати необхідні інструменти для догляду за озброєнням можна в нашому офлайн-магазині, який знаходиться в Приморському районі Одеси. Також ви можете завітати на сайт військторгу Patriots Protection, де представлений широкий асортимент продукції, та придбати ті аксесуари, які вам необхідні, з миттєвою доставкою в будь-яку точку України.

Як чистити та змащувати зброю?

Щоб ефективно почистити і змастити озброєння, важливо дотримуватися деяких правил:

 1. Чистка. Спочатку розберіть виріб на складові частини. Потім використовуйте щітки й спеціальні засоби для чищення для видалення бруду і відкладень. Після цього протріть деталі серветкою. Обов’язково огляньте корпус, ствол та інші складові на наявність відколів і тріщин.
 2. Мастило. За допомогою щітки нанесіть невелику кількість мастила на ті місця, де деталі стикаються одна з одною. Це поверхні затвора, канали для руху затвора, а також внутрішні механізми.

Тільки спеціальні військові аксесуари допомагають ефективно і правильно чистити зброю, продовжуючи термін її служби. Підручні або засоби власного виготовлення не підходять для догляду за озброєнням, оскільки можуть пошкодити або недостатньо добре вичистити елементи рушниці.

Як правильно зберігати зброю?

Зберігайте рушниці та пістолети в спеціальних сейфах або стійках, призначених для цієї мети. Місця зберігання мають бути сухими і вентильованими. Регулярно оглядайте та обслуговуйте вироби, навіть у періоди його зберігання.

Від себе додамо, що догляд за озброєнням — це не лише обов’язок, а й турбота про вашу безпеку та ефективність його використання. Правильно чистити, змащувати і зберігати озброєння — значить гарантувати його довгий термін служби та бездоганну роботу в найвідповідальніший момент.

тимчасово 
не приймаємо замовлення

Але скоро ми відновимо роботу

Залиште ваш email і ми сповістимо вас про відкриття