Які бувають тактичні підсумки та як їх вибрати?

Які бувають тактичні підсумки та як їх вибрати?

Коли важливо у польових та екстремальних умовах мати швидкий доступ до зброї чи особистих речей, варто скористатися тактичними підсумками. Цей аксесуар — невіддільна складова спорядження військових, спецпризу, рибалок, мандрівників і страйкболістів. У них можна переносити та зберігати зброю, документи та інші речі. Їх широке поширення обумовлено компактністю, функціональністю та зручністю.

Підсумки використовуються під час навчань, виконання бойових завдань. Також вони незамінні у походах, під час активного відпочинку на природі. Крім службовців, аксесуар має попит серед рибалок, мисливців, любителів екстриму та відпочинку у польових умовах.

У цій статті ми розповімо, що таке підсумки, яких видів вони бувають і як правильно їх вибирати в магазині тактичного спорядження Patriots Protection.

Що таке підсумки тактичні?

Підсумки – це сумки невеликого розміру, призначені для перенесення та зберігання різного спорядження, обладнання. Вони можуть кріпитися до пояса, розвантажувального жилета, рюкзака, плитоноски, пояса чи стегна. Система кріплення MOLLE, що використовується, забезпечує надійну фіксацію. Також вона дозволяє швидко відстебнути аксесуар і відразу привісити новий.

Залежно від призначення підсумки бувають різних форм і розмірів з різною місткістю. Це необхідна складова екіпіровки військового, оскільки кожна річ захищена та знаходиться у зручному для її власника місці.

Найчастіше виконані у темній кольоровій гамі — хакі, болотяний, камуфляж і піксель. Таким чином, спорядження покращує маскування, не привертає уваги.

Які види підсумок бувають?

Вироби бувають різних видів, форм і розмірів. Всі вони зроблені таким чином, щоб максимально захистити вміст від негоди, низьких і високих температур, складних природних умов. Вироби часто повторюють форму речей, щоб їх перенесення та процес витягування проходили максимально комфортно, без пошкодження вмісту. Залежно від призначення аксесуари можна класифікувати за такими критеріями.

Для перенесення та зберігання зброї:

 • сумки для магазинів і ріжків — призначені для зберігання та швидкого доступу до даних елементів для автомата Калашникова (АК), сумка повністю повторює форму магазину;
 • підсумки для гранат — відрізняються підвищеною зносостійкістю та щільністю, призначені для зберігання ручних і гранатометних гранат;
 • підсумки для патронів — патрони для автоматів і гвинтівок завжди під рукою;
 • підсумок для наручників — використовуються для зберігання та носіння наручників, модель має попит серед поліцейських, охоронців, представників спецслужб.

Спорядження дає швидкий доступ людини до зброї, що дозволяє її миттєво дістати та скористатися у випадку критичної та небезпечної ситуації. Також такі моделі виконані з міцних матеріалів, які витримують вагу гранат, патронів і ріжків, що не деформуються під дією даних предметів.

Для особистих речей:

 • підсумки для аптечки (підсумок медичний) — підходять для зберігання лікарських засобів, невеликої медичної аптечки;
 • підсумок для документів (адміністративний) — має один або кілька відсіків, призначений для зберігання документів, посвідчень, має захист від вологи та дощу;
 • підсумки під турнікет (підсумок для джгута) — використовується для зберігання джгута, який може знадобитися у випадку кровотечі;
 • підсумок для телефону та рації — може використовуватися як чохол, що дозволяє надійно захистити рацію, телефон від впливу навколишнього середовища, оперативно дістати їх у разі потреби;
 • підсумок для пляшки та підсумок для термоса — зручний для носіння пляшок з водою, термоса;
 • підсумок для газового балончика — використовується для безпечного зберігання перцевого та газового балончиків;
 • підсумок для казанка — застосовується для комфортного транспортування казанка, популярний серед туристів та альпіністів;
 • підсумок протигаза — в нього легко міститься протигаз, який може знадобитися у випадку пожежі чи задимлення;
 • підсумки утилітарні — універсальний варіант, в який можна помістити будь-який предмет, найчастіше має прямокутну форму, захистить спорядження та особисті речі від зовнішнього впливу;
 • підсумок для планшета — захищає портативний пристрій від вологи та спеки;
 • підсумок для гідрофора — призначений для транспортування польової гідросистеми.

Підсумки для патронташа, напашника, бінокля та інші різновиди спеціально розроблені для зберігання та носіння певного виду спорядження.

Завдяки цьому аксесуару всі особисті речі будуть захищені від зовнішнього впливу та до них буде забезпечений швидкий доступ. Габаритні предмети, що потребують дбайливого відношення, зручні в транспортуванні, не створюють проблем і незручностей.

Залежно від місця та способу кріплення:

 • підсумки на бронежилет і плитоноску — розроблені для зручної фіксації до бронежилета чи плитоноски;
 • стегнові підсумки — кріпляться на стегні та призначені для розміщення різного спорядження, зброї;
 • підсумки на пояс і ремінь — знімають навантаження зі спини, використовуються для перенесення невеликих речей;
 • підсумки для рюкзака — кріпляться до рюкзака збільшення його місткості;
 • підсумки для РПС (підсумки для розвантаження) — фіксуються на ремінно-плечовій системі, завдяки чому знижується навантаження на спину та хребет;
 • підсумок на ногу — сприяє комфортному перенесенню окремих предметів;
 • нагрудний підсумок — фіксується в ділянці грудей, дозволяє нести речі перед собою.

Аксесуари кріпляться у різних місцях — залежно від вподобань і вимог. Спорядження можна розвісити на будь-якій частині тіла: груди, спина, ноги, пояс. При цьому вони не доставляють дискомфорту та не ускладнюють рух.

З яких матеріалів роблять підсумки тактичні?

Оскільки армійське спорядження експлуатується в складних та екстремальних умовах, до нього пред’являються високі вимоги щодо їх механічної міцності та ергономічності. Тому для його виробництва використовуються тільки високоякісні та щільні тканини, зносостійка фурнітура, міцні нитки. Шви — також міцні та надійні. Для виготовлення даного спорядження використовуються тканини авізент, кордура та оксфорд.

Розглянемо особливості кожного матеріалу, його переваги та недоліки:

 1. Авізент — це капронова тканина, яка просочена акрилом. Внаслідок цього вона має відносно малу вагу. Завдяки цьому загальна вага екіпірування не обтяжується. Серед інших переваг даного матеріалу — опір розриву, мала вартість та стійкість до низьких температур. До недоліків відноситься водопроникність: тканина поглинає вологу та воду. Тому виріб з авізента варто користуватися в суху погоду та на сухій місцевості.
 2. Кордура — матеріал, що найчастіше використовується. Являє собою нейлонову тканину. У ній дуже висока щільність ниток, покритих поліуретановим покриттям і спеціальним водонепроникним просоченням. Також до складу тканини входить бавовна — вона підвищує стійкість до стирання. Вироби з кордуру виходять довговічними, стійкими до несприятливих і складних умов. Цим обумовлено настільки широке поширення даного матеріалу. До недоліків можна віднести значну масу тканини та технологічну складність її виробництва.
 3. Оксфорд — матеріал, який за своїм складом аналогічний кордурі, але порядок розташування ниток дещо інший. В результаті вага виробу з оксфорду менша, ніж з кордуру, але при цьому товщина стінок і міцність також на нижчому рівні. Вироби з цього матеріалу можна використовувати для дрібних та неважких предметів: пляшка, джгут або протигаз.

Як правильно вибрати підсумки?

Правильно підібране екіпірування дозволяє полегшити пересування солдата, мисливця чи туриста місцевістю. Тому так важливо придбати річ, яка не лише служитиме довгий час, а й буде комфортною. Перед тим, як купити підсумки, необхідно врахувати такі параметри:

 1. Визначтеся з призначенням виробу — що буде поміщено всередину, де кріпитиметься, в яких умовах експлуатуватиметься. Виходячи з цього, оберіть відповідну модель. Для транспортування та зберігання зброї існують спеціальні моделі, які забезпечують швидкий і легкий доступ. Для особистих речей також розроблені особливі підсумки.
 2. Система кріплення — перед покупкою слід переконатися, що спорядження сумісне з жилетом, поясом або рюкзаком. Найчастіше сумки оснащені надійною, універсальною, зручною та сумісною з більшістю військового спорядження системою кріплення Моллі.
 3. Матеріал — віддавайте перевагу продукції із міцних та зносостійких матеріалів, наприклад, нейлон або кордура. Якщо ви плануєте використовувати підсумки в дощову та брудну погоду, вибирайте моделі з просоченням і водовідштовхувальною поверхнею. Їх легко доглядати — достатньо протерти вологою серветкою та висушити.
 4. Розмір і вага — сумки повинні бути місткими для вашого спорядження, але не надто великими, щоб не заважати рухам. Вага екіпірування може суттєво вплинути на загальну вагу вашого спорядження, що не завжди добре при постійному пересуванні. Тому радимо вибирати моделі, виготовлені з легких, але міцних тканин.
 5. Виробник — віддавайте перевагу продукції відомих виробників, оскільки це гарантує довговічність виробу. Маловідомі бренди часто використовують матеріали сумнівної якості. Рекомендуємо купувати в спеціалізованих магазинах, щоб бути на 100% впевненим у якості продукції. Досвідчені консультанти військторгу завжди допоможуть з вибором, розкажуть про переваги кожної позиції в асортименті.
 6. Вартість — не варто купувати найдорожчі вироби в магазині, оскільки це не завжди є виправданим. Моделі середнього цінового сегмента найчастіше якісніші, ніж найдорожча продукція. Також не варто купувати дуже дешеві варіанти: вони можуть бути виготовлені з неякісних матеріалів, мати ненадійну фурнітуру та кріплення. Завжди порівнюйте характеристики перед покупкою. Також рекомендуємо ознайомитися з відгуками покупців, які стосуються товару, що цікавить. Так ви будете обізнані, що є та чи інша річ.

На закінчення відзначимо, що вибір спорядження залежить від ваших індивідуальних потреб і вподобань. Для кожної конкретної речі зроблено певний підсумок, у якому речі захищені від негативного впливу довкілля. Залежно від того, де буде застосовуватися екіпірування, можна вибрати потрібний ступінь захисту, щільність тканини. Для військовослужбовців потрібні варіанти з найбільшим захистом, для рибалок і мисливців підійдуть моделі середнього рівня захищеності та міцності.

Завжди спирайтеся на власні потреби та побажання. Рекомендуємо вивчити різні види спорядження, їх характеристики, щоб зробити правильний вибір. Якщо у вас виникли труднощі з вибором або постали питання — сміливо звертайтеся до консультантів нашого інтернет-магазину. Вас завжди ввічливо та професійно обслужать, підберуть оптимальний варіант для придбання.

тимчасово 
не приймаємо замовлення

Але скоро ми відновимо роботу

Залиште ваш email і ми сповістимо вас про відкриття