Які бувають бронежилети — класифікація, з чого складається і як правильно вибрати

Які бувають бронежилети — класифікація, з чого складається і як правильно вибрати

Що таке бронежилет?

Бронежилет — це спорядження, розроблене для захисту людини від куль, осколків снарядів, мін та інших загроз. Він став невіддільною частиною екіпіровки військовослужбовців, представників правоохоронних органів, а також приватних осіб, які бажають себе убезпечити.

Міцні металеві пластини відбивають та амортизують удари — шкірний покрив і внутрішні органи людини залишаються неушкодженими. Але варто пам’ятати, що на ринку часто можна зустріти підробку. У таких виробах плити виконані не з ударостійких матеріалів, а з м’якого алюмінію. Саме тому військове спорядження рекомендується купувати тільки в спеціалізованих магазинах. Досвідчені консультанти допоможуть підібрати необхідну модель, залежно від призначення, комплекції людини.

З чого складається бронежилет?

Основа виробу — броньова плита, яка відбиває та амортизує удари. Плити виготовляються з високоміцних матеріалів — кераміка, титан або композит. Кожна плита має свій рівень захисту, який визначається її здатністю зупинити певні типи куль і уламків снарядів.

Для підвищення рівня комфорту та захисту від струсів, жилети оснащуються м’якими бронепакетами, які розміщуються під плитами. Бронепакети виконуються з арамідних волокон, поліетилену високої щільності або інших м’яких матеріалів. Вони ефективно поглинають енергію удару, зменшуючи вплив на тіло.

У магазині військової амуніції Patriots Protection представлено спорядження, виготовлене тільки з міцних матеріалів, яке відповідає стандартам безпеки та якості.

Які бувають бронежилети?

Існує кілька типів екіпірування, а саме:

  • штурмові бронежилети — призначені для оперативних ситуацій. Широко використовуються в збройних силах і спецпідрозділах;
  • військові бронежилети — розроблені для військовослужбовців, забезпечують надійний захист від вогнепальної зброї противника;
  • цивільні — призначені для використання цивільними. Забезпечують базовий захист від вогнепальних загроз;
  • багатофункціональні — їх можна доповнити різними модулями та екіпіровкою.

Класи бронежилетів

Бронежилети класифікуються за рівнем захисту, який забезпечує кожен конкретний тип. Існує міжнародна система класифікації, згідно з якою виділяють 10 класів захисту бронежилетів.

КласХарактеристики
СпеціальнийВикористовується для захисту від холодної зброї.
1 класНайлегший, здатний захистити тільки від пістолетної кулі.
2 клас (2, 2а)Металеві пластини розташовані на тканинній основі. Модель захищає від мисливських гвинтівок.
3 класВага бронежилета — 9-11 кілограмів, захищає від снарядів легкої стрілецької зброї.
4 класЗупиняють автоматні боєприпаси та пістолетні кулі. Використовуються службовцями та поліцейськими.
5 клас (5, 5а)Справляються з кулями з пістолетів і гвинтівок. Підходять для військових операцій з високим рівнем загрози.
6 клас (6, 6а)Модель захищає від автоматних та пістолетних куль, боєприпаси з кулеметів і снайперських гвинтівок.

Точний рівень захисту залежить від матеріалів, які використовуються в броньових плитах і їхньої товщини.

Вироби можуть використовуватися як військовими, спецслужбами, так і цивільними. Жилети прихованого типу (класи 1,2, 2а) надягають під одяг. Таким чином, у разі нападу, удару або пострілу з пістолета бронежилет впорається зі своїм завданням і людина не постраждає.

Армійськими підрозділами, поліцейськими та іншими спецслужбами найчастіше застосовуються жилети 5-6 класів. Це вироби відкритого типу, які надягають поверх форми. Вони захищають від гвинтівкових, стрілецьких і пістолетних куль.

Як вибрати бронежилет

Під час вибору захисту необхідно враховувати такі вимоги:

  • клас захисту — залежить від ваших потреб. Для носіння в повсякденному житті підійде модель класу 1-2. У бойових умовах і у випадку загрози варто надіти жилет 4-6 класу;
  • відкритий або закритий тип — вироби закритого типу носять під одягом. Для оточення він непомітний, а ви знаєте, що ви в безпеці. В екстремальних обставинах, коли існує реальна загроза життю, носять жилет відкритого типу. Він міцніший і здатний захистити від більшості видів патронів до стрілецької зброї;
  • площа захисту — чим більшу площу тіла прикриває виріб, тим краще. Але не варто забувати, що людям різного зросту та ваги може бути некомфортно в габаритному жилеті й навпаки.

Також пам’ятайте, що чим більша вага спорядження, тим складніше його носити тривалий час.

Як правильно надягти бронежилет?

Правильне носіння бронежилета критично важливе для забезпечення максимального захисту. Від того, чи правильно закріплено виріб на тілі, залежить життя і здоров’я людини. Тому під час надягання екіпіровки необхідно дотримуватися таких рекомендацій:

  1. Під жилет бажано надіти майку чи футболку з натуральних матеріалів. Тканина поглинатиме вологу, тіло не буде потіти.
  2. Переконайтеся, що виріб відповідає вашому розміру та щільно облягає тіло. Не затягуйте його занадто сильно, щоб забезпечити нормальну циркуляцію крові.
  3. Надійно закріпіть бронежилет на тілі за допомогою наявних ременів або застібок. Переконайтеся, що він прилягає до тіла без прозорів, наявність яких може відкрити шлях для куль і уламків.
  4. Не забувайте перевіряти стан спорядження перед кожним використанням і своєчасно замінювати зношені чи пошкоджені елементи.

На закінчення додамо, що вибір відповідного бронежилета — це дуже відповідальний процес. Перед покупкою важливо вивчити класи захисту, вагу, типи матеріалів і призначення. Підібрати відповідне захисне спорядження можна в нашому магазині. Так ви будете впевнені в тому, що виріб забезпечить необхідний рівень захисту.

тимчасово 
не приймаємо замовлення

Але скоро ми відновимо роботу

Залиште ваш email і ми сповістимо вас про відкриття